Planujesz zaręczyny?

Opublikowane przez Zuzanna Walczak dnia 30 stycznia 2014

Oświadczyny to wyjątkowy moment, który każdy pragnie zapamiętać na długo. Dlatego dobrze już zawczasu przygotować się do tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Warto wszelkie przygotowania zacząć od zagadnienia, jakim są pierścionki zaręczynowe. W salonach jubilerskich czy w Internecie można pooglądać wzory pierścionków, przykładowo na stronie www.lamarqueuse.pl, dzięki czemu można wybrać model, który najbardziej nam się spodoba. Wydaje się jednak, że to pierścionek z brylantem jest najbardziej pożądanym pierścionkiem na świecie. Brylant bowiem to najdroższy i najtwardszy kamień, który ze względu na swoje wyjątkowe właściwości używany jest nie tylko w jubilerstwie. Dobra prasa diamentów to jednak nie tylko ich cena i szczególny blask, jakim biją. W grę wchodzi także znaczenie symboliczne tego kamienia. Pierścionek z brylantem to pierścionek z kamieniem oznaczającym doskonałość, a kto z zakochanych nie pragnie idealnego związku?

Pierścionki zaręczynowe mogą jednak składać się z innych kamieni takich jak rubin, szafir, szmaragd i inne. Także one mają wyjątkowe znaczenie, które ma zapewnić szczęśliwą miłość. Rubin przynosi namiętność, szmaragd szczęście, szafir wytrwałość. To także piękne kamienie szlachetne, które oczywiście oprawia się w metale szlachetne. Takie metale to różne rodzaje złota: żółte, białe, różowe, a także pallad i uchodząca za najdroższy metal platyna.

Pierścionek z brylantem to wyjątkowy pierścionek, którego diament określają cztery kategorie znane jako 4k. Są to: czystość, szlif, karat, czyli wielkość, a także kolor. Najbardziej cenne są brylanty o wielkości ponad pół karata, bez żadnych zanieczyszczeń, o kolorze niemalże przezroczystym i szlifie brylantowym.

Pierścionki zaręczynowe mogą składać się z jednego kamienia, a także kilku. Może być to jeden duży kamień, po którego bokach, czy dookoła którego mogą znajdować się inne, mniejsze kamienie. Warto uwzględnić fakt, że kilka mniejszych kamieni kosztuje mniej niż jeden wielki. Grunt jednak, by pierścionek był podarowany prosto z serca.

 

Zostaw odpowiedź