Odzież do stepowania

Opublikowane przez Joanna Baran dnia 7 kwietnia 2014

Stepowanie jest to jeden z wielu rodzajów tańca. Polega on na wystukiwaniu rytmu butami podkutymi metalowymi blaszkami, często nawet podwójnie. Oprócz ruchu stopami tancerz rusza całym ciałem, w zależności od stylu stepowania czy też efektu, jaki chce uzyskać. Sklep taneczny który chce przyciągnąć do siebie stepujących artystów musi mieć w swojej ofercie naprawdę dobre buty i akcesoria. Artykuły taneczne to nie tylko obuwie, ale też stroje i ozdoby dla tancerzy.

Ozdoba parkietu w postaci tancerza

Wszyscy bardzo dobrze wiemy, że parkiet po którym nie stąpa profesjonalny tancerz to zmarnowany parkiet. Wielu ludzi posiada talent do tańca, lecz ukryty gdzieś w sobie. Społeczeństwu brak pewności siebie, dlatego nie próbują tańczyć profesjonalnie. Liczne programy telewizyjne próbują rozpowszechnić taniec wśród młodzieży, i nie tylko, lecz znowu pojawia się problem braku pewności siebie. Jak już znajdziemy chętnych do tańca trzeba ich ubrać i wymyślić choreografię. Jeżeli chodzi o tańce klasyczne, takie jak walc wiedeński, walc angielski czy inne mężczyzna musi założyć strój elegancki, ale też bardzo wygodny. Tak samo jest z kobietami. W wyborze ich strojów stawia się na elegancję i swobodę wykonania każdego, nawet najbardziej skomplikowanego ruchu. W tańcach szybszych, tj. salsa, rumba, cha-cha ubranie partnerki i partnera musi zdradzać klimat tańca. Tańcząc hip-hop i jive tancerz musi skupić się wyłącznie na własnej wygodzie.

Tańczyć czy uprawiać sport?

Aby dobrze wyglądać kobiety się odchudzają, a mężczyźni chodzą na siłownię. Bardzo dużo ludzi pragnie zmienić coś w swoim życiu, ale tak do końca nie wiedzą co to może być. Sport jest pasją wielu ludzi, ale jak jest w przypadku lekcji tańca? Taniec jest odzwierciedleniem nawet najbardziej zaplątanej duszy. Wbrew pozorom taniec podobnie jak sport wymaga dużej sprawności ruchowej, i w obu dyscyplinach możemy ulec kontuzji. Przed rozpoczęciem zajęć należy więc zastanowić się czy stan zdrowia pozwala nam na takie spędzanie czasu.

Jeśli zdecydowałeś się na trening tańca, to z pewnością warto zapoznać się z profesjonalnym sklepem tanecznym, w którym to znajdziesz wszelką niezbędną odzież: http://www.dancewear.com.pl/.

Tagi:

Zostaw odpowiedź